Ameliyatsız Üst Çene Genişletme2020-04-28T09:37:20+00:00

Ameliyatsız Üst Çene Genişletme

Ortodontik tedavi ile tedavi ettiğimiz hastalarımızın tedavi sonunda güzel bir gülümsemeye sahip olmalarını istiyoruz, bununla beraber bizim asıl arzumuz ise hastalarımızın uzun süre sağlıklı bir şekilde yaşayabileceği doğru bir kapanış ilişkisi sağlamak.

Sağlıklı bir kapanış ilişkisinde, üst çenenin alt çeneyi bir kapağın kutuyu kapattığı gibi etrafını sararak kapatması gerekiyor

Üst çene darlıklarında ise, üst çene alt çeneyi transversal yani, sağ sol yönde tam olarak kapatamaz. Bu darlıklar doğuştan olabildiği gibi, daha çok çocuk yaşlarda meydana gelir.

  • Burundan yeteri kadar rahat soluk alıp veremeyen bireylerin ağızlarında soluk alması, yanlış yutkunma alışkanlıkları, çocuk yaşta uzun süreli biberon ya da emzik kullanımı bu sorunlara yol açabilir
  • Üst çene darlığı ortaya çıktıktan sonra, alt çeneyi yönlendirme etkisini kaybeder, bu alt çenede büyüme problemlerine, çiğneme problemlerine sebep olabilir

Üst çene darlığı olan hastalarımızın 18 yaşından önce tedavilerini kolaylıkla gerçekleştirebiliyoruz. MSİ ismini verdiğimiz ameliyatsız üst çene geliştirme yöntemi ile artık 18 yaşından büyük hastalarımızın da üst çene darlıklarını herhangi bir ameliyata gerek kalmadan tedavi edebiliyoruz.

Bu tamamen kendi kliniğimizde 15 dakikada uyguladığımız ve hastamızın herhangi bir ağrı ya da rahatsızlık hissetmediği bir yöntem, uygulama sonrasında da hastamız günlük hayatına devam ederken ufak tefek rahatsızlıklar dışında şiddetli ağrılar hissetmeden hayatına devam edebilir.

Sağlıklı bir kapanış ilişkisinde üst çenenin, alt çeneyi bir kapağın kutuyu kapattığı gibi etrafını sararak kapatması gerekir. Üst çene darlıklarında ise üst çene ile alt çeneyi translarsak yani sağ sol uyum ile tam olarak kapatamaz. Bu darlık doğuştan gelebildiği gibi burundan rahat nefes alamadığı için ağız solunumunu yapan, uzun süre biberon kullanan ya da parmak emme alışkanlığı olan bireylerde sonradan ortaya çıkabilir. Ortaya çıkan bu darlık alt çeneyi yanlış yere büyümesine ya da çiğneme problemlerine sebep olabilir.

MSİ yani “Ameliyatsız Üst Çene Genişletme Yöntemi” ile kliniğimizde 15 dk lık ağrısız bir seans ile tedavinize başlayabilirsiniz.

Randevu Formu

WhatsApp chat