Loading...
Telsiz Ortodonti (Invisalign)2020-01-24T14:07:24+00:00

Telsiz Ortodonti – Invisalign

İnvisalign tedavisi; bir dizi, neredeyse görünmeyen, şeffaf plaktan oluşan, takıp çıkarılabilir ve konforlu sıralayıcı plaklar kullanarak dişlerinizin sıralanmasını sağlar. Tedaviniz süresince de, tedavi sonrasındaki kadar rahat ve konforlu gülümsemenize olanak sağlar. İnvisalign şeffaf plakları 3 Boyutlu bilgisayar teknolojisi ile üretilir ve birçok problemin tedavisinde etkinliği kanıtlanmış tedavi seçeceği sunar.

 

Telsiz Ortodonti – Invisalign ile;

Invisalign sistemi dişlerinizi, sadece size özel üretilen şeffaf hizalayıcılarla düzeltmemizi sağlayan modern bir tedavi yaklaşımı sunuyor. Bu plaklar tamamen, konforlu ve neredeyse tamamen görünmeyen özel bir plastikten üretiliyor. Bu hizalayıcıları kullanarak dişleriniz konforlu bir şekilde olması gereken yerlere ilerlerken, ne dişlerinizin üzerine yapıştırılacak metal braketlere ne de sıkılacak tellere ihtiyacınız olmayacak.

Randevularınız için bizi her 8-10 haftada bir ziyaret ederken, -en güzel yanı- birçok insan tedavi olduğunuzu bile farketmeyecek.

Donanımlı klinik imkanlarımızda, bütün invisalign çözümleri için bize başvurabilirsiniz.

  • Daha az acil durum randevusu- Kırılan braketler ya da kopan teller için acil durum randevularına gerek kalmaz
  • Daha konforlu tedavi süreci -Ağız içinde tellerin sebep olduğu yaralanmalar ortadan kalkar
  • Sıralanmış dişlerinizi şimdiden görebilirsiniz -Daha ilk randevuda tedavi sonundaki gülümsemeniz için bir dijital bir öngörü sağlanabilir
  • Zamanınız size kalsın- Daha az ve daha seyrek randevularla diş hekimi koltuğunda daha kısa zaman geçirirsiniz.

  • Çok daha düşük çürük oluşma riski -Dişlerinizi ortodontik tedavi görmüyormuşçasına rahatça fırçalayın (Ortodontik tedavi süreçlerinde sık karşılaşılan diş çürüme problemleri invisalign tedavisinde %70’e varan oranlarda azalmaktadır)

  • Özgürce yiyin -Invisalign tedaviniz süresince hiçbir besin kısıtlamasına maruz kalmayın.

Telsiz Ortodonti – Invisalign ile İlgili Sık Sorulan Sorular

İnvisalign dişlerinizi neredeyse görünmeyen bir şekilde sıralayıp, size hayalinizdeki gülümsemeyi kazandıran ileri bir tedavi yöntemidir.

Tecrübemiz ve gelişen teknolojiler sayesinde invisalign ile 7 yaşındaki minik hastalarımıza kadar tedaviler uygulayabiliyoruz.

Şu ana kadar dünyada invisalign ile 6 milyonu aşkın insan yeni gülümsemesine kavuştu.

1999 yılından beri uygulanan invisalign yöntemi, ülkemizde görece yeni yaygınlaşmakta olsa da dünya çapında 20 yıllık bir birikime sahiptir. Gelişen teknolojilerle hergün daha da ileri gitmekteyiz.

Güzel haber! İnvisalign plakları tamamen çıkarılabilir olduğu için plağınızı çıkardıktan sonra dilediğiniz herşeyi yiyebilirsiniz. Plaklar ağzınızdayken ise sadece su içmeniz öneriliyor.

Sizi merkezimizde, 8-10 haftada bir görmeyi istiyoruz. Sizin tedavi içindeki memnuniyetinizi sağlamak için, randevularınızda tedavinizin ilerleyişini planlamak bizim için çok önemli.

Kesinlikle! Daha önce ortodontik tedavi gören birçok yetişkin invisalign hastamız, dişlerini konforlu bir şekilde düzeltiyorlar.

Neden Telsiz Ortodonti – Invisalign?

Hepinizin bildiği gibi dişler bir insanın yaşamında hem fiziksel hem de psikolojik açıdan son derece önem teşkil etmektedir. Sağlıklı diş yapısı olan bir birey korkmadan gülümseyebilir ve bu güven o kişinin tüm bedenine yansıyabildiği gibi aynı zamanda ruhsal sağlığının da olumlu yönde gelişmesine yardımcı olur. Bunun tam aksini düşündüğümüzde yani çarpık diş yapısına sahip olan bir bireyi ele aldığımızda ise, kişi gülümseyemez ve yaşadığı hareket kısıtlılığı fiziksel ve ruhsal açıdan olumsuz yönde etkilenmesine sebep olur. Buradan net bir şekilde anlayabileceğimiz üzere diş sağlığı 7’den 70’e herkes için oldukça önemlidir. Dolayısıyla kişilerin gülümsemesine estetik kazandırmak ve en önemlisi sağlıklı diş yapısı oluşturmak için, zaman içinde pek çok yöntem geliştirilmiştir. Çapraşık diş problemleri kısa bir süre öncesine kadar diş teli uygulamasıyla giderilmekteydi. Ancak, ortodonti tedavilerinde kaydedilen ilerlemelerle birlikte, gelinen noktada teknolojik uygulamalardan biri olan İnvisalign tedavisi sayesinde artık kişilerin görselliğini bozmadan, problemli diş yapıları tedavi edilebilmektedir. Yani kişiye özel şekilde hazırlanan şeffaf plaklar aracılığıyla, tel takmaya gerek kalmadan dişlerdeki çarpıklıklar düzeltilebilmektedir. Diş teli taktırıldığında estetik bakımdan uzun bir süre kişi kendini kötü hissetmekte ve diş teline alışmakta bir hayli güçlük çekmektedir. Söz konusu İnvisalign Yöntemi ise bu noktada insanlara yeni bir alternatif sunmakta ve hastanın tedavi olduğu bile anlaşılmadan dişlerindeki çapraşıklıklar düzeltilmektedir. Peki, İnvisalign yöntemi nedir ve nasıl uygulanır konusunda oluşan merakınızı gidermek için kısaca bilgi verelim; çapraşık dişleri olan bir kişiye İnvisalign yönteminin uygulanıp, uygulanmayacağı konusu yapılan muayene sonrasında netleşmektedir. Ancak genel olarak 8 yaş grubundan başlayıp 70-80 yaşına kadar çarpık diş sorunu yaşayan bir kişiye hekim onayı verildikten sonra uygulamanın yapılabileceğini belirtebiliriz. 

Uygulama doktorun hastanın ölçüsünü dijital olarak, 3 boyutlu tarama cihazı ile elde ettikten sonra kayıtların bilgisayara aktarılması yoluyla başlatılır. Dişler bilgisayar ortamında dijital olarak geleceği son haline uygun olacak şekilde hareket ettirilip, düzeltilir ve bu sonucun elde edilmesini sağlayacak şeffaf plak serileri oluşturulup 3 boyutlu yazıcılar aracılığı ile invisalign plakları üretilir. Tasarlanan plaklar, dişlerde belirlenen miktarlarda hareket oluşturur. Dolayısıyla her yeni plak dişlerde bu hareketliliği sağlayacağından, her plak değişiminde dişler üzerine özel kuvvetler uygulanır ve dişlerin her defasında hareket etmesi ve bu sayede de düzelmesi sağlanır. Söz konusu İnvisalign plakları takılıp, çıkarılabilen bir ürün olduğunu göz önünde bulundurursak yüksek verim alınması adına, hastanın plakları günde ortalama 20 ila 22 saat takması gerekir. Takıldıktan sonraki günler içinde plaklar aracılığı ile dişlere uygulanan kuvvetler sayesinde dişlerde hareketler elde edilir. Bir plağın kullanım süresi dolduğunda (bu süre hekimin kararına göre, 1 hafta ila 10 gün arasında değişebilmektedir) bir sonraki aşamayı içeren plaklar takılır ve dişlerin giderek daha fazla düzelmesi sağlanır. Dişler tamamen düzelene kadar ihtiyaç olan plaklar kullanılır. Tedavi süreci kişinin diş çarpıklığına ve sağlanan hareketliliğe bağlı olarak değişebilir.

Geleneksel braketleme yöntemine nazaran son derece konforlu bir tedavi yoludur. Çünkü şeffaf bir malzemeden üretildiğinden ötürü ağız içinde herhangi bir metal yer almaz ve batma, yara oluşması gibi bir olumsuzlukta barındırmaz. Ayrıca ağız içinde neredeyse hiç görünmediğinden estetik olarak hiçbir sorun teşkil etmez ve bu sayede günlük hayatı da olumsuz yönde etkilemez. Ülkemizde henüz çok yaygınlaşan bir yöntem olmadığından İnvisalign İstanbul bölgesinde sadece profesyonel kliniklerde uygulanmaktadır. Telsiz, estetik bir görüntüyle dişlerdeki çarpıklığı tedavi etme imkanı sunan invisalign yöntemi, konuşmada ve yeme-içmede herhangi bir kısıtlama oluşturmaz. Sadece ilk uygulandıktan sonraki 1-2 gün içinde dişlerde baskı hissi oluşturabilir ama buna kısa sürede alışılır. Sonrasında herhangi bir rahatsızlık hissedilmeyeceğinden, kişi sorunsuz şekilde tedavi süreci boyunca rutin hayatına devam edebilir. İnvisalign yönteminde en sık  ve en çok merak edilen hususlardan biri de tedavinin kadar süreceğidir. Bu durum belirttiğimiz gibi vakaya göre değişecektir. Ancak genel olarak tel tedavisinden daha kısa  bir sürede hedeflenen diş yapısının elde edilmesi mümkündür.

Diş teli tedavisi uygulanan kişilerin en büyük problemlerinden birkaçı, dişlerinde aşırı baskının oluşması, dudaklarda yaralar oluşması, tellerin dişetine batmasıdır. Tamamen şeffaf malzemeden üretilen İnvisalign plakları, dişlerin üzerine oturtulur ve diş etinde ve yanaklarda zarar verici bir etkisi yoktur. Görsel açıdan bir sorun teşkil etmediği gibi, kullanım bakımından da herhangi bir olumsuzluk içermez. Kısacası konforlu bir tedavi süreci sunar. Bu sayede şimdilerde ortodonti tedavilerinde en sık tercih edilen yöntemlerden biri olarak karşınıza çıkacaktır. Peki, İnvisalign Fiyat konusunda çok uçuk rakamlara mı yapılıyor? Doğal olarak invisalign yöntemini denemek isteyenlerin en çok merak ettiği hususlardan biri fiyat konusudur. Bu hususta da yine vakaya göre fiyat belirlendiğini söylemek doğru olacaktır. Yani bir kişinin alt ve üst çenesinde yer alan dişlerin tamamında çapraşıklık olabilir. Bir diğer kişide ise sadece 3-4 dişin üst üste gelmesi söz konusu olabilir. Takdir edersiniz ki, iki vaka arasında ciddi bir tedavi planlaması farkı olacaktır. Bu bağlamda fiyat belirlenmesinde de normal olarak değişiklik görülecektir. Bu nedenle fiyat hususunda net bir sonuca ancak muayene olduktan sonra ulaşabileceğinizi belirtmek isteriz. Bunun dışında İnvisalign yöntemini her diş hekimi yapabilir mi diye soracak olursanız, kesinlikle bir ortodonti uzmanına ihtiyaç olduğu cevabını verebiliriz. Ayrıca, bu yöntemi uygulayacak doktorun özel bir sertifikası olmalıdır. Yani bu alanda eğitim almış olması gereklidir. Tedavi süresi boyunca yeme ve içme konusunda herhangi bir kısıtlama yoktur. Bunun dışında yemek yerken invisalign plaklarını çıkartmanız, yedikten sonra diş temizliğinizi yapmanız ve ardından tekrar plakları takmanız gereklidir. Sorunsuz bir tedavi sürecinin planlanması için profesyonel desteği almanız gerektiğini unutmamalı ve amatör kişilere itimat etmemeniz gerektiğini bilmelisiniz. 

Gülümsemenizi

Özgür Bırakın

Invisalign ile tedavi olurken de kahkaha atabilirsiniz, hem de dişlerinizi göstermek için tedavinin bitmesini beklemenize gerek yok.

Randevu Alın
Randevu Alın
close slider

Randevu & Bilgi Formu

(*) Doldurulması zorunlu alanlar.

WhatsApp chat