Skip to main content

Dr. Caner Balta

Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde almış, sonrasında girdiği İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Anabilim Dalı doktora programını Dr. Med. Dent. ünvanını alarak tamamlamıştır.

Doktora eğitimini tamamladıktan sonra ABD’de Virginia Commonwealth Üniversitesi Ortodonti Bölümü’nde fellowship programına kabul edilmiş ve burada invisalign, hızlandırılmış ortodontik tedaviler, erken yaşta ve erişkin dönemde ortopedik tedaviler üzerine klinik ve bilimsel çalışmalara katılmıştır.

Dr. Sandra Tai-  ‘’Şeffaf Plak Tekniği’’ kitabının Türkçe edisyonu için; ‘’Derin Kapanış Tedavileri’’ ve ‘’Açık Kapanış Tedavileri’’ bölümlerinin çevirilerini yapmıştır.

Invisalign (Align Technology) firması ile birlikte, ortodonti uzmanlarına “Şeffaf Plaklarla Ortodontik Tedaviler” konusunda eğitimler vermektedir. Aynı zamanda kurucusu olduğu “Aligner Class” isimli eğitim platformu  aracılığı ile ortodonti uzmanlarına eğitimler vermektedir.

Çeşitli kongrelerde ve bilimsel toplantılarda “Şeffaf Plaklarla Ortodontik Tedaviler” üzerine konuşmalar yapmaktadır

Dr. Caner Balta, Türk Aligner (Şeffaf Plaklar ile Ortodontik Tedavi) Derneği kurucu üyesidir. American Association of Orthodontics, World Federation of Orthodontics, European Aligner Society ve Türk Ortodonti Derneği kuruluşlarına üyedir. Halen, uluslararası dergilere bilimsel değerlendirme yazıları yazmaktadır.

2019 yılından itibaren Etiler, İstanbul’ da kendi kliniğinde çalışmaktadır.

Randevu Alın
Kapat
whatsapp