Skip to main content

Dijital Ortodonti Nedir?

Yeni dijital teknolojiler sayesinde hastalarımızın üç boyutlu gülüş tasarımını hastalarımızla ilk randevuda paylaşabiliyoruz. Bu teknolojilerle ortodontik tedavilerde daha önceden kullandığımız ölçü ve modeller yerine hastalarımızın bir kaç dakikalık ağız içi tarama sonucunda elde ettiğimiz dijital modellerini kullanıyoruz.

Peki bu dijital teknolojilerin hastalarımıza ne gibi faydaları var? Bu sayede hastalarımız mevcut problemlerini ve tedaviden sonra dişlerinin nasıl görüneceğini ilk randevuda üç boyutlu olarak görebiliyorlar. Bizler de bu süreçte dişlerinizin nasıl hareket edeceğini sizlere adım adım gösterebiliyor ve süreci daha iyi analiz edebiliyoruz. Bu da bize mevcut durumunuzu daha iyi teşhis etme ve sizin için en ideal tedavileri oluşturma şansı veriyor.

Yazar: Dr.Caner Balta

Dijital Ortodonti İle İlgili Sık Sorulan Sorular

Neden Dijital Ortodonti ?

Dijital yöntemler ortodontik tedavi içinde aktif olarak hem planlama, hem de üretim aşamalarında kullanılıyor. Detaylı ve hassas ölçümler yapmak ve doğru tedavi planlamasını hastaya özel olarak oluşturmak amacıyla dijital yöntemlerden maksimum seviyede faydalanmak istiyoruz. Tedaviye başladığımız seansta hastamızın tedavi sonucunda elde edeceği değişimi göstermek, yeni ortaya çıkacak sıralanma ile gülümsemesinin nasıl görüneceğini görselleştirmek dijital yöntemlerin en özel faydalarından.

Bize Ulaşın.

Randevu Alın
Kapat
whatsapp