Skip to main content

Hızlı Ortodontik Tedavi Nedir ?

Diş ve çenede meydana gelen bozukluklar bireylerin psikolojik durumlarını etkileyebilmektedir. Diş ve çene rahatsızlıkları estetik dışı görüntülere, sindirim sistemi bozukluklarına ve ağız içi enfeksiyonlara neden olabilmektedir. Bu gibi sorunların en kalıcı çözümü ortodontik tedavilerdir.

Dişlerin ortodontik tedavilere uyumunun en caydırıcı kısmı uzun tedavi süreleridir. Özel bir randevu için aceleniz var mı veya hiç ortodontik tedaviyi tedavi süresi nedeniyle ertelediniz mi? Artık daha kısa sürede harika sonuçların keyfini çıkarabilirsiniz.

Ortodontik tedavilerde teknolojinin de ilerlemesi ile birlikte tedavinin süresi kısalmış ve kişilerin ortodonti tedavilerinin sonuçlarını daha hızlı alabilmektedir.

Hızlandırılmış Ortodontik Tedaviler Nasıl Uygulanır ?

Kemik oluşumunu hızlandıran gelişmiş teknikler kullanarak dişleri daha hızlı hareket ettirebiliriz. Yeni teknolojiler ile ortodontik tedavi sürelerini % 35-50 kısaltmak artık mümkün.

Aynı seansta ağızda kısa sürede yapılacak işlemleri içeren mikroperforasyon tekniği sayesinde vücudunuzun daha hızlı iyileşmesini ve dişlerinizin daha hızlı hareket etmesini sağlayabiliriz.

İster diş teli ile ister Invisalign ile tedavi görüyor olun; bu yeni yöntemleri kullanarak dişlerinizin daha hızlı hareket etmesini ve kapanışınızın daha hızlı iyileşmesini sağlayabiliriz. Hızlandırılmış ortodontik tedavi ile yeni gülüşünüze daha hızlı kavuşabilirsiniz.

Hızlandırılmış Ortodontik Tedaviler Nelerdir ?

Diş hareketini hızlandırmak için yapılan bu işlemlerin, tedavi sürecinde birkaç kez tekrar edilmesi gerekecektir.

Piezosizyon : Piezosizyon yöntemi, diş etlerine lokal anestezi altında uygulanan bir işlemdir. Ultrasonik cihazların yarattığı titreşimler ile diş hareketleri hızlandırılmakta ve işlem yaklaşık 15 dakika sürmektedir.

Mikro Osteoperforasyonlar: 10 dakikadan az bir sürede tamamlanan bu işlem lokal anestezi altında uygulanan bir işlemdir. Diş kökleri arasındaki kemiklere delikler açılarak yapılır.

Hızlandırılmış Ortodontik Tedavi Fiyatları

Hızlandırılmış ortodontik tedavi fiyatları kullanılacak malzemeye, yapılacak işlemlere ve sürece göre değişmektedir. Doğru bir fiyat almak için bize ulaşabilir ve ortodontik planlamanıza göre bir fiyat alabilirsiniz.

Yazar : Caner Balta 

Hızlandırılmış Ortodontik Tedavi İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Ortodontik Bozuklukların Nedenleri Nelerdir ?

Genetik yatkınlık
Doğuştan gelen diş düzeni ve çene yapısı
Çenenin önde olması
Çenenin geride olması
Çocuklukta uzun süre biberon ve emzik kullanma
Parmak emme
Yanlış diş dizilimi

Hızlandırılmış Ortodontik Tedavileri Kimlere Uygulanır ?

Hızlandırılmış ortodonti tedavisi, tedavi süresinin kısalmasını isteyen hastalara, diş çekimi yapılacak hastalara ve ankiloz dişi bulunan hastalara uygulanabilmektedir.

Hızlandırılmış Ortodontik Tedavi Ağrılı Bir İşlem Midir ?

Hızlandırılmış ortodontik tedaviler ağrılı işlemler değildir. Uygulanan yöntemlerde lokal anestezi uygulanabilmektedir. İşlem sonrasında günlük hayatınızı etkileyecek derecede ağrı yaşanmamaktadır.

Bize Ulaşın.

Randevu Alın
Kapat
whatsapp